07 مارس 2020
مارس 7, 2020

ابدومینوپلاستی

0 دیدگاه

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی که در حقیقت نام دیگر جراحی شکم است ، یکی از جراحی های زیبایی است که از طریق حذف چربی و پوست اضافی از ناحیه میانی و تحتانی شکم به کوچک شدن شکم و همچنین محکم شدن عضلات دیواره شکم می انجامد. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

به کمک عمل ابدومینوپلاستی می توان به میزان قابل توجهی نمای بد فرم ظاهری شکم را برطرف نموده و شکمی صاف و مسطح را برای فرد به ارمغان آورد.

کلیه افرادی که در تمامی بخش های اندام خود از تناسب اندام برخوردار بوده و تنها در قسمت شکم با چربی اضافی و پوستی افتاده مواجه هستند و حتی با وجود رژیم های خاص غذایی و ورزش نیز نتوانسته اند به نتیجه دلخواه خود دست یابند ، می توانند با جراحی زیبایی شکم از مزایای آن بهره ببرند.
نکات ضروری قبل از ابدومینوپلاستی

توصیه اکید پزشکان به متقاضیان عمل ابدومينوپلاستي این است که چنانچه دارای اضافه وزن زیاد هستند قبل از انجام عمل ، نسبت به کاهش وزن خود اقدام نمایند.

از آنجا که در حین زایمان ، ماهیچه ها و عضلات شکم از هم گسسته می شوند توصیه پزشکان بر این است که بانوانی که تصمیم به بارداری در آینده دارند می بایست زمان انجام عمل ابدومينوپلاستي را تا بعد از زایمان به تاخیر بیاندازند ، چرا که زایمان می تواند در نتیجه جراحی زیبایی شکم تاثیر منفی بگذارد.

ابدومینوپلاستی
فرآیند عمل ابدومینوپلاستی

به طور کلی عمل ابدومينوپلاستي به دوروش ابدومينوپلاستي کامل و ابدومينوپلاستي جزئی انجام می شود.

ابدومینوپلاستی کامل :

در ابدومينوپلاستي کامل یا استاندارد ، یک برش طولی از یک سمت پهلو تا سمت دیگر آن و به موازات خط رویش موهای ناحیه شرمگاهی ایجاد می گردد.

ابدومينوپلاستي کامل برای افرادی که از وجود چربی و پوست اضافی در بخش تحتانی شکم خود رنج می برند ، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

ابدومینوپلاستی جزئی :

در ابدومينوپلاستي جزئی یا مینی ابدومینوپلاستي ، جراح پلاستیک یک برش با ابعاد بسیار کوچک در بخش زیرین شکم بیمار ایجاد کرده و چربی و پوست اضافی را از آن بخش بر می دارد.

مینی ابدومينوپلاستي ، مناسب برای افرادی خواهد بود که چربی اضافی تنها در ناحیه زیر شکم آن ها وجود دارد.

پس از اتمام هر یک از روش های فوق الذکر می بایست جراح متخصص ، برش ایجاد شده را بخیه بزند و نهایتا پانسمانی بر روی آن قرار دهد.

توجه داشته باشید که فرآیند کلی عمل ابدومينوپلاستي ؛ بدین نحو است که جهت سفت شدن جداره شکم ، عضلات شکم باید تنگ شوند.

ابدومینوپلاستی
نتایج ابدومینوپلاستی

هدف از جراحی زیبایی شکم یا ابدومينوپلاستي از بین بردن چربی ها و پوست اضافه ناحیه شکم و رفع افتادگی و شلی شکم می باشد.

نتایج این عمل بلافاصله بعد از جراحی ، قابل رویت بوده و بیمار متوجه تغییرات به وجود آمده در اندام خود خواهد بود.