06 سپتامبر 2020
سپتامبر 6, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی در بین افراد جامعه بسیار فراگیر شده است از این رو در این مقاله به اقدامات قبل از جراحی بینی می پردازیم چرا که با رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی می توانید عمل مطلوب تر و موفقیت آمیزتری را داشته باشید. ( جراح بینی بابل )

همانطور که می دانید اولین و مهمترین فاکتور لازم برای داشتن نتیجه رضایت بخش در عمل رینوپلاستی، پیدا کردن یک جراح بینی ماهر و با تجربه می باشد کسی که بتواند بدون به خطر انداختن سلامتی بیمار، بینی او را طبق سلیقه و البته متناسب با صورت او تغییر دهد.

اما در نظر داشته باشید که این تنها فاکتور برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان نیست و چنانچه خواستار موفقیت در عمل رینوپلاستی خود هستید باید بدانید که رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی می تواند کمک بسزایی در این زمینه به شما بکند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

در ادامه به برخی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی می پردازیم :
در ابتدا باید بدانید دخانیات و مشروبات الکلی دارای ماده ای هستند که در صورت استفاده از آن ها اکسیژن موجود در خون فرد کاهش یافته و در نتیجه عملکرد اکسیژن رسانی خون به بافت ها را با مشکل مواجه می کند و این امر به هنگام عمل جراحی بینی می تواند بسیار خطرناک باشد بنابراین به متقاضی انجام عمل رینوپلاستی گفته می شود به مدت 2هفته قبل از انجام عمل رینوپلاستی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را ترک کنند.
همچنین داروهایی هستند که موجب رقیق شدن خون شده و انعقاد خون را دچار اختلال می کند. این داروها که آسپرین، انواع مسکن ها مثل بروفن و وارفارین از آن دسته هستند، می توانند ریسک خونریزی حین عمل جراحی زیبایی بینی را افزایش دهند. به همین خاطر از مصرف این داروها نیز باید 2 هفته قبل از انجام عمل رینوپلاستی پرهیز شود.
از دیگر اقدامات مهم این است که غذای قبل از عمل رینوپلاستی را سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از عمل بینی حتما ناشتا باشید تا معده شما خالی باشد. چرا که در صورت پر بودن معده به هنگام انجام عمل زیبایی بینی امکان برگشت محتویات آن و وارد شدنشان به مجرای تنفسی و ایجاد خفگی وجود دارد.
به منظور جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه اختلال و حساسیت دارویی توصیه می شود چنانچه از داروی خاصی استفاده می کنید یا نسبت به گروهی از داروها حساسیت دارید یا حتی اگر دچار بیماری خاصی هستید حتما درباره آن ها با پزشک خود صحبت کرده و او را در جریان قرار دهید.
حتما آزمایشات تجویز شده توسط پزشک خود را انجام داده و نتایج آن ها را روز انجام عمل رینوپلاستی همراه داشته باشید.
چنانچه دچار سرماخوردگی قبل از عمل بینی شدید باید تا بهبودی کامل صبر کرده و عمل رینوپلاستی خود را عقب بی اندازید.
استحمام جزء اقدامات شب قبل از عمل بینی می باشد زیرا ممکن است تا مدتی پس از جراحی رینوپلاستی نتوانید حمام بروید.
در روز جراحی بینی ، خانم ها باید بدون آرایش بوده و آقایان نیز ریش و سبیل خود را اصلاح کرده باشند.
همچنین درنظر داشته باشید که لباسی راحت و دکمه دار به تن کنید تا در زمان تعویض با بینی تماسی نداشته باشد.