اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : انجام جراحی بینی یکی از مهم ترین اعمال جراحی زیبایی است که به دلیل نقش موثری که بر بهبود ظاهر افراد ایفا می کند در ارتقاء کیفیت زندگی اجتماعی و اعتماد به نفس آن ها تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

از این رو توصیه می شود قبل از انجام جراحی بینی ؛ اقدامات قبل از آن را به درستی رعایت نمایید تا بدین ترتیب دستیابی به نتایج ایده آل و قابل قبولی که از این جراحی مدّ نظر دارید برای تان محقق گردد.

انتخاب بهترین جراح بینی

قبل از عمل بینی ، پیش از هر کاری اولین و اساسی ترین اقدام ؛ انتخاب یک جراح بینی می باشد که در زمینه جراحی بینی از تبحر بالایی برخوردار بوده و نتایج درخشانی از انجام آن کسب نموده باشد.

قاعدتا مهارت جراح بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی و میزان موفقیت آمیز بودن آن اثری مستقیم خواهد داشت ، لذا نمی توان از اهمیت نقش جراح بینی در این عمل چشم پوشید.

در حقیقت می توان گفت که هرچه جراح بینی مهارت و تجربه بیشتری در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد ؛ نتیجه عمل ، رضایت بخش تر بوده و احتمال بروز عارضه ناشی از آن کاهش خواهد یافت.

ویژگی های بهترین جراح بینی

در راستای انتخاب بهترین جراح بینی ، لازم است که از ویژگی های یک جراح بینی خوب مطلع باشید تا بتوانید یک جراح زبده و چیره دست را انتخاب نمایید.

در ذیل به مهم ترین ویژگی های یک جراح بینی خوب اشاره می نماییم :

در وهله اول باید گفت که یک جراح بینی خوب می بایست دارای وجدان کاری باشد ؛ بدین معنا که برای انجام جراحی بینی صرفاً به مسائل مالی توجه نکرده و سلامت بیمار برای او در اولویت باشد.

قبل از جراحی ؛ وضعیت سلامت بیمار را به لحاظ جسمی و روحی ، مورد بررسی قرار دهد و جهت اطمینان از سلامت فرد ، برای وی آزمایشات لازم قبل از عمل را تجویز نماید و در صورت قابل قبول بودن نتایج آزمایشات ؛ اقدام به عمل وی نماید.

به اصول ریاضی و زیبایی شناسی مسلط باشد ؛ یعنی از قدرت تصور بالایی برخوردار باشد تا بتواند بهترین فرم بینی را برای افراد انتخاب نماید.

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را برای فرد تبیین نماید ، همچنین در رابطه با نتایج احتمالی عمل و عوارض و خطرات احتمالی عمل نیز برای فرد توضیحات لازم را تشریح نماید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

بسیاری از افراد قبل از جراحی بینی با این سوال روبرو هستند که چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که اولین قدم این است که شما از نزدیکان و دوستان تان که تجربه انجام این جراحی را دارند درباره میزان رضایت شان از نتیجه عمل و تبحر و تجربه جراح بینی معالج شان پرس و جو نمایید.

در قدم بعدی ، با توجه به اینکه دسترسی به اینترنت این روزها برای همه افراد به سهولت ، میسر می باشد ؛ افراد می توانند در شبکه های اجتماعی یا گوگل ، بهترین جراح بینی را جستجو کرده و لیستی از جراحان بینی مجرب تهیه نمایند.

سپس از بین جراحان موجود در لیست ، یکی از بهترین آنان را انتخاب نموده و به صفحه سایت رسمی ایشان مراجعه کنند و با مطالعه بخش درباره دکتر ، مدرک علمی ایشان و تجارب کاری شان را مورد بررسی قرار داده و نمونه کارهای ایشان را در بخش گالری سایت یا صفحه اینستاگرام مشاهده نمایند.

افراد باید به مطب جراح مورد نظر مراجعه نموده و بیماران حاضر در مطب را از نزدیک ببینند و با آن ها درباره جراح منتخب خود سوال نمایند و نسبت به میزان رضایت آنان از نتیجه جراحی نیز جویا شوند.

سپس افراد در صورت اطمینان از انتخابی که کرده اند ، باید با پزشک منتخب خود یک جلسه مشاوره داشته باشند و در جلسه مشاوره خواسته ها و اهداف خود از انجام این عمل را برای ایشان بیان نمایند.

اقدامات قبل از جراحی بینی چیست ؟

پس از انتخاب جراح بینی ، از دیگر اقداماتی که افراد باید قبل از عمل زیبایی بینی رعایت کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

انجام آزمایشات و عکسبرداری های تجویز شده توسط پزشک معالج
مطلع نمودن جراح بینی از سوابق مصرف داروهای خاص ، حساسیت های دارویی و ابتلا به بیماری های زمینه ای
قطع مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ، از 2 هفته قبل از جراحی بینی تا 2 هفته پس از آن ، جهت پیشگیری از بروز اختلال در اکسیژن رسانی خون در حین عمل و کند شدن روند ترمیم زخم ها پس از جراحی
خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل بروفن ، ژلوفن ، آسپرین و غیره ؛ از  2 هفته قبل از عمل بینی ، برای پیشگیری از تشدید خونریزی در حین جراحی و همینطور پس از عمل
پرهیز از خوردن و نوشیدن مواد خوراکی به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی و ناشتا بودن در روز عمل ، به منظور جلوگیری از بازگشت محتوای معده به مجاری تنفسی و بروز خطر در حین عمل

دکتر سید محمد لاجوردی ، جراح بینی تهران در جلسه مشاوره ای که قبل از جراحی بینی برای متقاضیان این جراحی ؛ ترتیب می دهند تمام اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های پس از آن را که افراد باید به درستی رعایت کرده و مدّ نظر قرار دهند برای آن ها توضیح خواهند داد.