22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

بهترین جراح بینی در تهران

0 دیدگاه

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران : در حال حاضر با افزایش تعداد جراحان زیبایی بینی در سر تا سر کشور انتخاب جراح بینی بسیار مشکل شده است. ( جراح بینی تهران )

همانطور که می دانید جراح بینی ، تاثیر به سزایی در عمل زیبایی بینی دارد و نتیجه جراحی بینی نیز بستگی به میزان مهارت و تجربه جراح بینی دارد ؛ از این رو انتخاب جراح بینی مهم ترین مقوله در زمینه جراحی زیبایی بینی به حساب می آید.

جراح بینی ، در حین عمل زیبایی بینی باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی فرم ظاهری بینی به حفظ عملکرد طبیعی بینی نیز توجه نشان دهد حال در صورتی که جراح بینی منتخب بیمار به اندازه کافی مهارت نداشت باشد یا اینکه تجربه کافی را نداشته باشد احتمال اینکه بیمار دچار مشکلاتی هم چون نامتقارنی حفره های بینی ، بی حسی ، مشکلات تنفسی و غیره شود بسیار زیاد است ؛ بنابراین در حین انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید.

انتخاب بهترین جراح بینی
افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، برای آشنایی با جراحان بینی می توانند به جستجو در اینترنت بپردازند یا این که از دوستان و آشنایان خود که در این زمینه اطلاعات دارند کمک بگیرند.
بازدید از سایت و اینستاگرام جراحان بینی تاثیر به سزایی در آشنایی با آن ها دارد ؛ زیرا علاوه بر آشنایی با سوابق پزشکی آن ها می توانید نمونه کارهایشان را نیز مشاهده کنید.
شرکت در جلسه مشاوره با پزشک و بیان خواسته و انتظارات خود از جراحی بینی و شنیدن نظرات ایشان نیز کمک شایانی به انتخاب بهترین جراح بینی می کند.
رفتن به مطب جراح مورد نظر و صحبت با بیماران وی در رابطه با میزان رضایت آن ها نیز تاثیر فراوانی بر روی انتخاب جراح بینی دارد.
ویژگی بهترین جراح بینی
جراح بینی ، باید بر علم زیبایی شناسی و ریاضی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند بین بینی و دیگر اعضا صورت تناسب بر قرار کند.
ایجاد حس اعتماد در بیماران یکی از مهم ترین ویژگی های جراح بینی است.
جراح بینی ، باید اطلاعات کافی در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی به بیماران بدهد.

انواع بینی

بینی ها را با توجه به ویژگی های منحصر به فردشان می توان به سه دسته بینی های گوشتی ، استخوانی و غضروفی تقسیم کرد ، در ذیل در رابطه با هر یک از بینی ها به طور مفصل توضیح داده شده است :

بینی گوشتی

از ویژگی بینی های گوشتی ، می توانیم به مواردی هم چون پوست ضخیم و غضروف ضعیف اشاره کنیم ؛ وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی ، جراحی زیبایی بینی را با کمی مشکل رو به رو می کند ؛ به همین علت گفته می شود افرادی که بینی آن ها در دسته های دیگر قرار می گیرد نسبت به افرادی که بینی آن ها گوشتی می باشد نتایج مطلوب تری از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند.

لازم به ذکر می باشد کسانی بینی آن ها گوشتی است ، با توجه به مطالب فوق از انجام جراحی زیبایی بینی صرف نظر نکنند ؛ چرا که در حال حاضر برای انجام جراحی بینی گوشتی از تکنیک های نوین و استاندارد استفاده می شود که سبب موفقیت عمل بینی های گوشتی شده است.

بینی استخوانی

بینی هایی که دارای پوست نازک ، غضروف محکم و قوز یا برآمدگی می باشند در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند ؛ بینی های استخوانی به علت ویژگی های منحصر به فردشان نتایج بسیار مطلوبی از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند ؛ لازم به ذکر است در برخی از مواقع که پوست بینی های استخوانی بسیار نازک است ، عمل زیبایی بینی با مشکل مواجه می شود ؛ چرا که پوست نازک کوچکترین ایرادات را نشان می دهد.

بینی غضروفی

افرادی که بینی آن ها در دسته بینی های نیمه غضروفی قرار می گیرد ، ویژگی هر دو دسته قبلی را دارد ؛ در واقع بینی غضروفی ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی تحت یکی از دو روشی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، انجام می گیرد ؛ لازم به ذکر است انتخاب کدام یک از روش های جراحی بینی با توجه به شرایط بیماران توسط جراح بینی صورت می گیرد.

جراحی بینی باز
جراحی بینی بسته
تفاوت جراحی بینی باز و بسته

بارزترین تفاوت میان جراحی بینی بسته و باز در نواحی ایجاد برش می باشد ؛ برش های مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی در روش باز در سطح خارجی پوست بینی و در روش بسته در نواحی درونی بینی ایجاد می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بهتر است بیماران پس از جراحی زیبایی بینی جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، تا مدتی لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنند.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

جراح بینی ، به بیماران پس از عمل زیبایی بینی توصیه می کند که تا مدتی به هیچ وجه بر روی شکم و پهلو خود نخوابند چرا که در آن صورت به بینی آن ها فشار وارد می شود.

یکی از نکات قابل توجه در رابطه با نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی ، در این باره می باشد که قرار دادن دو بالش در زیر سر در حین استراحت و خواب پس از جراحی بینی تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی دارد.

مصرف سیگار و الکل بعد از عمل بینی

بیماران باید تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و سیگار خوددرای کنند ؛ چرا که مصرف این دو عامل سبب بروز اختلال در روند بهبودی بیماران می شوند.

استحمام بعد از جراحی بینی

گچ یا قالب قرار گرفته بر روی بینی ، به هیچ وجه نباید خیس شود به همین علت جراح بینی بیماران را تا مدتی پس از عمل زیبایی بینی از شستن سر منع می کند ؛ لازم به ذکر است شستن گردن به پایین در هر زمان ایرادی ندارد.

نمونه کار بهترین جراح بینی در تهران :

رفع تورم و کبودی بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی پس از جراحی بینی ، جای هیچ گونه نگرانی نداشته و به مرور زمان رفع می شود ؛ حال رعایت برخی نکات به روند بهبودی تورم و کبودی بعد از جراحی بینی تسریع می بخشد ، این نکات عبارت اند از :

استفاده از کمپرس یخ

مصرف آب آناناس و آب کرفس

پرهیز از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید

حذف نمک و ادویه تا مدتی از رژیم غذایی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی

به بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود تا مدتی از مواد غذایی نرم و آبکی هم چون آب میوه ، شیرموز ، فرنی ، شیربرنج و از این قبیل موارد استفاده کرده و از مصرف غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارند ، خودداری کنند ؛ چرا که عضلات صورت در این مدت باید کمترین حرکت را داشته باشند.

مصرف مواد غذایی هم چون گوشت قرمز ، مرغ و ماهی نیز در این دوران به بیماران توصیه می گردد.

هزینه جراحی بینی

بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، برای اطلاع از هزینه عمل بینی باید ابتدا توسط جراح بینی معاینه شوند سپس هزینه نهایی جراحی بینی آن ها مشخص می گردد ؛ چرا که هزینه عمل زیبایی بینی با توجه به پارامتر های گوناگونی متغیر است.