بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران : فارغ التحصیلان رشته جراحی پلاستیک ، بعد از طی نمودن دوره پزشکی عمومی ( 7 سال ) ، یک دوره 4 ساله در زمینه تخصص جراحی عمومی نیز می گذرانند و پس از آن حداقل برای 3 سال در یکی از مراکز دانشگاهی معتبر به کسب تجربه در دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک مشغول می شوند. در نهایت نیز به دانشنامه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دست می یابند.

لازم به ذکر است که طی این دوره تمامی بخش های جراحی های فوق تخصصی اعم از تمامی اعمال جراحی زیبایی نقاط بدن ، جراحی های فک و صورت ، جراحی های میکروسکوپی ، ناهنجاری های مادرزادی ، تومورهای پوستی و غیره آموزش داده می شوند.

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

توجه داشته باشید تنها جراحانی که دوره فوق تخصص پلاستیک را گذرانده باشند صلاحیت انجام اعمال جراحی فوق را خواهند داشت.

با مراجعه به وبسایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می توانید نام تمامی جراحان پلاستیک ممتاز را مشاهده کرده و ایشان را بشناسید.
اهمیت انتخاب بهترین فوق تخصص پلاستیک

در صورتیکه قصد انجام اعمال جراحی زیبایی را دارید ، موضوعی که باید به شدت به آن توجه نمایید انتخاب بهترین فوق تخصص پلاستیک می باشد ؛ چرا که همانگونه که مستحضر هستید اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی از اعمال مهم و سرنوشت ساز در زندگی افراد متقاضی به شمار می آید. زیرا نتایج آن تاثیر مستقیم بر زندگی و روحیه فرد خواهد داشت.

در صورت عدم دقت کافی در گزینش فوق تخصص پلاستیک ، این امکان وجود دارد که علاوه بر حاصل نشدن مقصود مورد نظر در فرد ، حتی عوارض و نواقصی بعضا جبران ناپذیر برای او پیش آید. لذا تاکید بر آن است که قبل از اقدام به عمل جراحی مد نظر خود ، به دنبال بهترین جراح پلاستیک شهرتان باشید.
خصوصیات بهترین فوق تخصص پلاستیک

فاکتورهای ممتازی که جراحان زبده و قابل اعتماد را از دیگر جراحان متمایز می کند به شرح زیر می باشد:
میزان تخصص

این که فوق تخصص پلاستیک دارای چه مدارکی و از چه مراکزی می باشد ، از اولویت های بسیاری از متقاضیان جراحی پلاستیک است. مسلما بهترین جراحان پلاستیک باید دارای تخصص و دانش کافی در زمینه اعمال جراحی زیبایی و ترمیمی باشند.
تجربه و مهارت

علاوه بر مورد فوق ، داشتن تجربه بالا در انجام انواع عمل های جراحی و نیز برخورداری از مهارت های ویژه ، از دیگر امتیازات بهترین فوق تخصص پلاستیک محسوب می گردد.
دقت عمل

بر هم نخوردن تقارن اجزا و تناسب داشتن آن ها با یکدیگر در اعمال جراحی زیبایی ، گویای دقت عمل جراح پلاستیک می باشد.
به روز بودن با تکنولوژی روز

یکی از نقاط تمایز بهترین فوق تخصص پلاستیک با جراحان معمولی ، به روز بودن دانش وی و استفاده از تکنیک های نوین می باشد.
روحیه صمیمی و صبور

برقراری ارتباط صمیمانه با بیمار و دادن حس اعتماد به او می تواند نتایج جراحی را بسیار تحت تاثیر قرار دهد چرا که در این صورت ، حس اضطراب بیمار نسبت به عمل از بین رفته و واکنش بدن او به اعمال تغییرات مسلما بهتر خواهد بود.
حس انسان دوستی و مسئولیت پذیری

یک جراح پلاستیک قابل اعتماد کسی است که وجدان کاری داشته و سلامتی بیمارش برای او قبل از هر چیز دیگری اهمیت داشته باشد. زیرا در بسیاری از موارد پیش می آید که بیمار بنا به دلایل روحی یا جسمی توانایی انجام عمل جراحی را ندارد ، در این هنگام جراحان و پزشکان برتر ، وی را راهنمایی نموده و او را از انجام عمل منصرف می نمایند یا عمل را به موعد بهتری موکول می کنند.
صداقت و تعهد

یکی دیگر از ویژگی های مهم در بهترین فوق تخصص پلاستیک این است که با کمال تعهد و صداقت ، تمامی اطلاعات مربوط به عمل بیمار خود را در اختیار وی قرار داده و او را از جوانب عمل آگاه سازد.
خلاقیت و آشنایی با علم زیبایی

داشتن خلاقیت و آگاهی از علوم زیبایی شناسی نیز از دیگر مواردی است که بهترین متخصص زیبایی صورت و بدن را متمایز می کند.

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران
انواع جراحی های پلاستیک

انواع اعمال جراحی که به دست فوق تخصص پلاستیک انجام می پذیرد به شرح زیر است:

جراحی های پلاستیک و زیبایی اعم از :

اعمال جراحی زیبایی سر و گردن شامل : بینی ، گوش ، پلک ، چانه ، گونه ، پیشانی ، غبغب و غیره
اعمال جراحی زیبایی بدن شامل : کارگذاری پروتز در نقاط مختلف بدن ، لیفت اندام ها ، پیکرتراشی و غیره

جراحی های ترمیمی و سوختگی اعم از :

شکستگی در نواحی فک و صورت
جراحی شکاف لب و کام
بازسازی سینه پس از سرطان
ترمیم اسکارها
بازسازی و ترمیم بخش هایی که دچار سوختگی شده اند