19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

جراحی انحراف بینی

0 دیدگاه

جراحی انحراف بینی

برای رفع انحراف بینی ، جراحی انحراف بینی انجام می شود ، در اکثر موارد کج بودن بینی با کج بودن تیغه وسط بینی یا انحراف بینی اشتباه گرفته می شود.

هنگامی که انحراف بینی سوراخ های بینی را مسدود کند و مشکلات تنفسی برای بیمار به وجود آورد نیاز به انجام جراحی انحراف بينی است. ( جراح بینی در تهران )

ولی در مواقعی که فقط ظاهر بینی کج است و هیچگونه مشکل تنفسی وجود ندارد ، بینی کج است و باید جراحی زیبایی بینی انجام شود.

انحراف بینی در برخی از افراد از بدو تولد وجود دارد ، این افراد برای رفع انحراف بینی بهتر است تا پایان دوره بلوغ صبر کنند البته در صورتی که مشکل تنفسی نداشته باشند ، اگر مشکل تنفسی دارند باید به بهترین جراح بینی مراجعه کنند تا مشاوره لازم و زمان جراحی انحراف بينی تعیین شود.

در بزرگسالان نیز محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی می توانند برای رفع انحراف بینی اقدام کنند ، در مواردی که انحراف تیغه وسط بینی مشکلات تنفسی ایجاد می کند بهتر است هرچه سریع تر اقدام به جراحی بینی نمایید.

جراحی انحراف بینی

حالت های انحراف بینی
حالت اول : کج بودن تیغه وسط بینی باعث بسته شدن هر دو سوراخ بینی یا یکی از سوراخ های بینی می شود که مشکلات تنفسی نیز در پی دارد ، در این حالت نیاز به جراحی انحراف بینی است و بیمه هزینه آن را پرداخت می کند زیرا جراحی انحراف بينی یا سپتوپلاستی ، عمل درمانی است.

حالت دوم : اگر تیغه وسط بینی کج باشد ولی سوراخ های بینی بسته نباشند علاوه بر جراحی انحراف بينی نیاز به جراحی زیبایی بینی نیز هست و بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

در این حالت تیغه وسط بینی به موازات ساختار کل بینی کج است به همین دلیل سوراخ های بینی مسدود نمی شوند.

حالت سوم : هم فرم بینی کج است هم هر دو سوراخ بینی یا یکی از سوراخ های بینی بسته هستند دراین مورد نیز علاوه بر جراحی انحراف بینی به جراحی زیبایی بینی نیاز است و هر دو جراحی باید انجام شود به همین دلیل بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

در حالت دوم و سوم به علت اینکه عمل زیبایی بینی نیز انجام می شود بیمه هزینه آن را قبول نمی کند.

جراحی انحراف بينی

نکاتی در ارتباط با انحراف بینی
هدف از انجام سپتوپلاستی یا جراحی انحراف بینی بهبود فرم و ظاهر بینی است به همین دلیل باید جراح بینی خوب و ماهری را انتخاب کنید تا پس از عمل جراحی بینی ، مشکلات بینی به طور کامل برطرف شده باشد .

به علت اینکه در اکثریت مواقع انحراف بینی با کج بودن بینی اشتباه گرفته می شود توصیه می شود برای تشخیص دقیق نزد متخصص گوش و حلق و بینی بروید تا با استفاده از به روز ترین امکانات مشکل بینی تشخیص داده شود .

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی در اصل نوعی از جراحی درمانی بینی می باشد .

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر رضا بدیعی ، متخصص گوش ، گلو و بینی ، به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر بدیعی مراجعه فرمایید.

جراحی انحراف بينی

هزینه جراحی انحراف بینی
در مطالب قبل در ارتباط با هزینه سپتوپلاستی صحبت شده است ولی می خواهیم به طور دقیق تر عوامل تعیین کننده هزینه را ذکر کنیم .

مبلغی که جراح بینی به عنوان دستمزد دریافت می کند بیشترین هزینه سپتوپلاستی را شامل می شود اگر انحراف بینی شامل بیمه شود می توان تمام هزینه ها را از بیمه دریافت کرد اما اگر عمل جراحی انحراف بینی شامل بیمه نشود پرداخت هزینه های به عهده خود بیمار می باشد .

علاوه بر دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان نیز بخشی از هزینه را شامل می شود .