19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : به طور کلی دو نوع بینی وجود دارد که این دو نوع به بینی گوشتی و استخوانی معروف هستند. هر یک از این بینی ها دارای خصوصیات خاص خود بوده و به طبع از تفاوت هایی برخوردار هستند. اما معمولا نتیجه جراحی بینی های استخوانی دلخواه تر از جراحی بینی گوشتی خواهد بود. در ادامه به بررسی تفاوت های این دو بینی می پردازیم. ( جراح بینی اصفهان )

تفاوت های بینی استخوانی و بینی گوشتی
میزان ضخامت پوست اصلی ترین فاکتوری است که بینی ها را دسته بندی کرده. در حقیقت این میزان در بینی استخوانی بسیار کم و در بینی گوشتی بیشتر می باشد. از آنجایی که پوست بینی استخوانی نازک است ، امکان ایجاد هر تغییری وجود داشته و تغییرات کاملا قابل مشاهده می باشد. این در حالیست که بینی گوشتی پوست ضخیمی داشته و نمی توان آن را به هر فرمی درآورد.

بینی استخوانی را می توان به سه صورت فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی جراحی کرد اما بینی گوشتی تنها برای جراحی بینی طبیعی مناسب خواهد بود.

بینی استخوانی ساختار و استخوان محکمی دارد اما بینی گوشتی از غضروف ضعیفی برخوردار می باشد.

یکی دیگر از شاخصه های بینی استخوانی قوز و برآمدگی ایست که معمولا در پل آن وجود دارد. البته قوز بینی تنها مختص بینی استخوانی نبوده و ممکن است با وجود قوز دار بودن بینی به دلیل ضخامت بالای پوستش در دسته بینی های گوشتی قرار بگیرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی
به طور کلی هزینه جراحی بینی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که بدون معاینه قابل محاسبه نیست. بنابراین برای کسب آگاهی از هزینه جراحی بینی استخوانی با مطب خانم دکتر مریم رستمی ، متخصص گوش حلق و بینی ، تماس حاصل فرمایید.

انواع مدل های بینی
همانطور که گفته شده بینی استخوانی را می توان به سه صورت فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی جراحی کرد. در ادامه هر یک از آن ها را به اختصار توضیح خواهیم داد :

جراحی بینی فانتزی : بینی فانتزی یکی از رایج ترین عمل های جراحی میان بانوان بوده که در آن نوک بینی سربالاست و قوس زیبایی در پل بینی ایجاد می شود. این جراحی را نمی توان در بینی های گوشتی انجام داد چرا که ضخامت پوستشان زیاد بوده و تغییرات ایجاد شده چندان ملموس نیست.
جراحی بینی نیمه فانتزی : در مواردی که افراد خواستار طبیعی شدن بینی خود نیستند و در عین حال شدت قوس بینی فانتزی را هم دوست ندارند ، جراحی بینی نیمه فانتزی انجام می شود. در این مدل بینی کوچک شده و قوس بسیار ظریفی در نوک بینی ایجاد خواهد شد.
جراحی بینی طبیعی : در این جراحی تنها ایرادات بینی برطرف شده و بینی کوچک تر می شود. در واقع مهم ترین هدف در جراحی بینی طبیعی ، ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت می باشد.