23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی با استخوان و غضروف محکم و پوست نازک انجام می شود، افرادی که دارای این نوع بینی هستند، معمولا می توانند عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی با جراحی بینی شبیه به یک عکس انجام دهند. ( جراح پلاستیک بینی بابل )

در جراحی بینی استخوانی مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ، قوز روی بینی ، انحراف بینی ، کجی بینی ، بزرگی نوک بینی ، بزرگی و غیر متقارن بودن سوراخ های بینی و غیره برطرف می شود.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست؟
عمده تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست و استحکام اسکلت بینی می باشد، همین امر باعث تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی می شود.

قابل ذکر است افرادی که بینی استخوانی دارند با انتخاب بهترین جراح بینی می توانند به نتیجه ایده آلی از جراحی بینی دست یابند، ولی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بهتر است دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی داشته باشند.

نکات جراحی بینی استخوانی
در جراحی بینی استخوانی جراح بینی معمولا به دلیل مزایایی که جراحی بینی باز دارد از آن برای اعمال تغییرات بر روی بینی استفاده می کند.

در جراحی بینی به روش باز جراح بینی یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از روی بینی بر روی کلوملا ایجاد می کند و با حفظ عملکرد بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید و پس از اتمام پوست در ناحیه برش خورده بخیه زده می شود.

افراد نگران باقی ماندن جای بخیه نباشند چرا که پس از گذشت مدتی از بین می رود.

تغییر فرم بینی استخوانی بدون عمل
بارزترین نشانه بینی استخوانی ، قوز روی بینی و طول بیش از اندازه بینی می باشد .

برخی از افراد به دلیل ترس از تیغ جراحی ، بیهوشی و عوارض جراحی بینی از اقدام به جراحی بینی خودداری می کنند و به دنبال روش های دیگری برای خوش فرم کردن بینی هستند .

فردی که بینی استخوانی دارد برای تغییر فرم بینی نیاز به تراشیده شدن استخوان بینی دارد.

بنابراین تغییرات باید به صورت مستقیم بر روی اسکلت بینی اعمال شود و نیاز به یک روش تهاجمی است ، به همین دلیل تغییر فرم بینی استخوانی بدون جراحی امکانپذیر نیست.

تمامی افراد خواستار زیباترین فرم برای بینی هستند و نسبت به نتیجه جراحی بینی حساسیت بالایی دارد .

تناسب بینی با دیگر از اجزای چهره است که موجب زیبایی فرم بینی می شود و لازمه این امر آشنایی جراح بینی با هنر زیبایی است .

انتخاب یک جراح پلاستیک بینی باعث می شود تا از هر گونه عوارضی در امان باشید و بینی به بهترین نحو ممکن جراحی شودو

برای یک جراح پلاستیک بینی ، سلامتی بیمار اهمیت بالایی دارد به همین دلیل سلامتی بیمار را به طور دقیق چک می کند و در صورتی ک فرد برای جراحی بینی مناسب نباشد به او می گوید که بهتر است از انجام جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی صرف نظر کند.

عمل بینی استخوانی با لیزر چگونه می باشد؟
امروزه شاهد تبلیغاتی همچون رفع ایرادات بینی استخوانی بدون عمل و با لیزر هستیم، اما باید گفت هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی بر روی استخوان بینی ایجاد کرد و لیزر تنها باعث شفاف تر شدن پوست بینی می شود و قادر به ایجاد تغییرات بیشتر نیست.

جراحی بینی ترمیمی
برای اینکه نتیجه به دست آمده از جراحی بینی استخوانی مورد رضایت شما واقع شود باید:

از انجام جراحی بینی توقعات واقع بینانه داشته باشید:
جراحی بینی شدنی و نشدنی هایی دارد که شما باید از آن اطلاع داشته باشید، در غیر اینصورت علی رغم موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل بینی از نظر جراح و دیگران، شما از آن رضایت نخواهید داشت. به طور مثال بینی برخی از افراد دارای ایرادات بسیار زیادی است که امکان برطرف کردن تمام آن ها با یک بار جراحی وجود نداشته و این هیچ ارتباطی به میزان تجربه و مهارت جراح بینی ندارد.

یک جراح بینی خوب و مجرب را برگزینید:
انتخاب یک جراح بینی خوب و متبحر احتمال بروز عارضه در حین جراحی بینی را تا حد زیادی کاهش داده و بهترین نتایج از جراحی بینی را به دنبال خواهد داشت، بنابراین با انجام تحقیقات لازم و با در نظر گرفتن ویژگی های زیر بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

سلامت بیمار برای او بر مسائل مالی ارجحیت داشته باشد.
تجربه زیادی در زمینه جراحی بینی استخوانی داشته و سوابق او موفقیت آمیز باشند.
علاوه بر برخوردار بودن از قدرت تصور بسیار زیاد، بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی نیز آگاه می باشد.
برای اینکه در حین عمل جراحی بینی استخوانی برای بیمار مشکلی پیش نیاید، وضعیت سلامت او را با پرسش از وی و تجویز آزمایشات لازم بررسی می نماید.
نکاتی که فرد باید از جراحی بینی دانسته و به این ترتیب به درستی بتواند در مورد انجام یا عدم انجام آن تصمیم بگیرد را به وی شرح می دهد.
توصیه هایی که بیمار باید قبل و بعد از عمل بینی استخوانی رعایت نماید را به او می گوید و غیره.
در صورتی که ویژگی ها و معیارهای فوق را برای انتخاب جراح بینی مدنظر قرار نداده و یک جراح بینی بی تجربه را انتخاب نمایید، ممکن است عوارضی در شما ایجاد گردد که نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشید.

دلیل انجام جراحی بینی ترمیمی چیست؟
از بین نرفتن کامل ایرادات بینی در جراحی بینی اولیه
ایجاد مشکلاتی همچون غیر قرینه شدن سوراخ های بینی
بروز مشکلات تنفسی و غیره.
نکاتی در رابطه با جراحی بینی ترمیمی
ساختار و ساختمان بینی در جراحی اولیه دستخوش تغییراتی می شود که منجر به ضعیف شدن و ایجاد زخم هایی در آن خواهد شد، زمانی باید برای انجام جراحی بینی ترمیمی مراجعه کرد که تمام این زخم ها بهبود یافته و بینی استحکام خود را باز یابد.

پیچیدگی عمل بینی استخوانی با هر بار جراحی بیشتر شده و سخت تر خواهد شد.

زمان مناسب برای اقدام به جراحی بینی ثانویه 1 سال می باشد، ولی چنانچه ساختار بینی خیلی ضعیف شده باشد باید مدت زمان بیشتری برای انجام آن صبر کرد.

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر می باشد؟
هزینه عمل بینی استخوانی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می گردد.