07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی ها به طور کلی به دو دسته بینی های استخوانی و بینی های گوشتی ، تقسیم می شوند که بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم بوده و بینی های استخوانی از پوستی نازک و ظریف برخوردارند. ( جراج بینی ارومیه )

لازم به ذکر است بینی های گوشتی ، علاوه بر پوست ضخیمی که دارند از غضروف ضعیفی برخوردار هستند.

غضروف این بینی ها ، قادر به تحمل پوست ضخیم نبوده و در نتیجه نوک بینی های گوشتی ، حالتی پهن و افتاده دارد.

از دیگر ویژگی های بینی های استخوانی نیز می توان به استحکام غضروف و برخورداری از یک قوز یا برآمدگی بر روی پل بینی اشاره نمود.

البته توجه داشته باشید که قوز ، تنها مختص بینی استخوانی نیست ولی در حالت کلی در این نوع بینی ؛ شایع تر است.
تاثیر جنس پوست در جراحی بینی :

پس از تبحر و تجربه بالای جراح بینی ؛ یکی از عوامل اثرگذار در نتیجه جراحی زیبایی بینی ، جنس پوست بینی می باشد.

لازم به ذکر است که جراحی بینی استخوانیبنیان کار جراحی بینی بر پایه ایجاد تغییر روی ساختار غضروفی – استخوانی بینی است ، لذا نمی توان جنس پوست بینی را طی عمل بینی تغییر داد.

بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست شان در مقابل اعمال تغییرات ، طی جراحی بینی از خود مقاومت نشان داده و در نتیجه نمی توان تغییرات وسیعی در آن ها به وجود آورد.

یعنی بینی های گوشتی را نمی توان بیش از حد کوچک کرد و بهترین مدل برای جراحی این نوع بینی ها ، فرم طبیعی می باشد.

با عنایت به موارد فوق و نقش موثر پوست بینی در جراحی بینی می توان گفت که بینی های استخوانی به دلیل نازکی پوست شان ، گزینه مناسبی برای جراحی بینی هستند و در برابر تغییراتی که در طول جراحی بر روی آن ها ایجاد می گردد از خود مقاومت نشان نداده و اصلاحات اعمال شده را می پذیرند و نتایج جراحی را به خوبی منعکس می کنند.

بنابراین می توان اذعان داشت که بینی های استخوانی در جراحی بینی از شانس موفقیت بالایی برخوردارند و جراحی این نوع از بینی ها به فرم های فانتزی و نیمه فانتزی نیز نتایج بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت.
بازگشت پذیری نتیجه جراحی بینی استخوانی :

به طور کلی احتمال بازگشت پذیری نتیجه جراحی بینی استخوانی با مواردی اعم از فرم بینی ، تبحر پزشک معالج و رعایت اصولی مراقبت های پس از عمل ؛ ارتباطی مستقیم دارد.

در ارتباط با بینی های استخوانی ، چنانچه جراحی آن با دقت و ظرافت بالایی صورت پذیرد ؛ به جرات می توان گفت که ریسک برگشت پذیری آن بسیار ناچیز خواهد بود.

به نحوی که در اکثریت موارد ؛ نتیجه عمل بینی استخوانی ، دائمی و غیر قابل بازگشت است.