جراحی بینی ترمیمی

افرادی که یک بار عمل جراحی بینی انجام داده اند و از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی هستند، باید پس از گذشت یک سال از عمل اولیه بینی ، جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه انجام دهند. ( بهترین جراح بینی در اصفهان )

انواع جراحی بینی ترمیمی
انجام جراحی بینی ترمیمی به روش باز و بسته امکان پذیر است و معمولا بین یک الی دو ساعت زمان می برد.

اگر بینی فرد نیاز به اعمال تغییرات زیادی داشته باشد، جراح پلاستیک بینی روش باز را انتخاب می کند.

در جراحی بینی به روش باز برشی در پوست بین سوراخ های بینی ( کلوملا ) زده می شود تا جراح بینی بتواند پوست بینی را بلند کند و به صورت مستقیم بر روی ساختار بینی تسلط داشته باشد.

با استفاده از روش جراحی بینی بسته تغییرات جزئی را در بینی می توان ایجاد کرد.

در جراحی بینی به روش بسته برش های داخلی جهت دسترسی به ساختمان داخلی بینی ایجاد می گردد.

تصمیم گیری در مورد جراحی بینی ترمیمی به روش باز و بسته به جراح بینی بستگی دارد تا بتواند بهترین نتیجه از جراحی ترمیمی بینی را برای شما رقم بزند.

کسانی که مشکلات زیر را پس از عمل اولیه بینی دارا هستند باید جراحی ترمیمی بینی انجام دهند :
وجود اشکالات تنفسی برطرف نشده ناشی از عمل اولیه بینی
سوراخ های غیرقرینه در بینی
برجستگی باقیمانده در پل بینی
قوس زیاد در پل بینی
گرافت های جا به جا شده در پل و نوک بینی
برداشتن بیش از حد غضروف ها و نیاز به ترمیم نوک بینی

آیا ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی امکان پذیر است یا خیر ؟
برای برخی از مراجعه کنندگان این سوال به وجود می آید که آیا ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی امکان پذیر است یا خیر ؟

در صورتی که مشکل بینی فرد جزئی باشد امکان روتوش بینی در مطب با بی حسی موضعی وجود دارد.

بیماران باید به این نکته توجه کنند که در صورت نیاز به گرافت گذاری ، رینوپلاستی ثانویه به روش باز انجام می شود و در این شرایط امکان ترمیم بینی عمل شده با بی حسی و در مطب وجود ندارد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی
پس از جراحی بینی ترمیمی به دلیل دستکاری کردن ساختمان بینی ، مقداری تورم و التهاب و کبودی در بینی ظاهر می شود که با انجام مراقبت های لازم و به مرور زمان رفع خواهد شد.
از کارهای موثری که موجب ایجاد تسریع در روند کاهش ورم و کبودی می گردد، بالا نگه داشتن سر نسبت به سطح بدن می باشد به همین منظور از دو یا سه بالشت به هنگام خواب و استراحت در زیر سر خود استفاده نمایید.
استفاده از کمپرس سرد به مدت ۳ روز و استفاده از کمپرس گرم در ۳ روز بعدی از اقداماتی است که موجب کاهش ورم بینی می شود.
خوردن غذاهای پرنمک و غذاهایی که دارای ادویه زیادی هستند موجب تشدید ورم بینی می شود، مصرف این غذاها را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید.
از خوردن میوه جات و سبزیجاتی همچون هویج که سفت بوده و نیاز به جویدن زیادی دارند اجتناب نموده و از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.
سر خود را به سمت پایین نگرفته و از گریه کردن و خندیدن به طور شدید بپرهیزید.
به مدت ۲ هفته سیگار و قلیان نکشید.
به مدت ۱ هفته استراحت نموده و از انجام ورزش های سنگین به مدت ۲ ماه بعد از جراحی بینی خودداری نمایید.
دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی را به طور کامل برای تان شرح خواهند داد.

اهمیت انتخاب جراح بینی
انتخاب جراح بینی از مهم ترین و ضروری ترین اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد ، لذا افراد می بایست زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند ؛ در وهله اول در راستای انتخاب یک جراح بینی مجرب و کارآزموده تمام دقت خود را بکار گیرند زیرا نحوه عملکرد جراح بینی با نتیجه عمل بینی ارتباطی تنگاتنگ دارد.

از اینرو در صورت عدم انتخاب یک جراح بینی خوب و متبحر ، ممکن است دچار عوارضی گردند که گاهی این عوارض جبران ناپذیر بوده و فرد با وجود پرداخت هزینه های گزاف باز هم نخواهد توانست این عوارض را برطرف نموده و اعتماد به نفس خود را بازیابد.

چه بسا شاهد آن هستیم که افراد بسیاری به دلیل بی توجهی به اهمیت انتخاب جراح بینی ، نه تنها ایرادات بینی شان طی جراحی بینی به طور کامل مرتفع نشده ، بلکه با ایرادات جدید نیز مواجه شده اند و در مواردی نیز با اختلالات و مشکلات حادّ تنفسی نیز روبرو شده اند.

غالبا این دسته از افراد پس از مواجهه با چنین مشکلاتی ، تصمیم به انجام جراحی بینی ترمیمی ( جراحی ثانویه ) می گیرند ، در این صورت توجه به مسئله انتخاب جراح بینی اهمیتی دوچندان می یابد ، چرا که جراحی بینی ترمیمی به نسبت جراحی اولیه بینی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و انجام آن نیازمند تبحر و تجربه بالای جراح بینی می باشد.

قبل از جراحی بینی باید چه نکاتی را رعایت کرد ؟
پس از انتخاب جراح بینی باید جهت جلسه مشاوره به مطب وی مراجعه شود.
در جلسه مشاوره ، جراح بینی اقدام به معاینه فیزیکی بینی بیمار می نماید و یکسری آزمایشات مخصوص برای وی تجویز می کند که بیمار باید آن ها را انجام دهد و نتیجه آزمایشات را به همراه سایر مدارک پزشکی خود در اختیار جراح بگذارد.
متقاضیان عمل بینی باید در صورتی که مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند ، سابقه حساسیت به دارو دارند یا داروهای خاصی مصرف می کنند ؛ جراح خود را از این مسئله مطلع و باخبر کنند.
خانم های متقاضی جراحی بینی ، چنانچه در دوران حاملگی هستند حتما باید به پزشک خود اطلاع دهند ، چرا که انجام جراحی بینی در دوران بارداری ممنوع می باشد ، البته معمولا خود جراح بینی ، قبل از انجام عمل ؛ برای خانم ها تست بارداری تجویز می کند.
سایر نکاتی که قبل از جراحی بینی باید رعایت کرد ، عبارتند از :
جراح بینی به بیماران توصیه می کند که از مصرف آسپرین و کلیه داروهای آسپرین دار از ۲ هفته قبل از عمل تا ۲ هفته پس از آن خودداری نمایند ؛ دلیل تاکید بر این موضوع این است که این نوع داروها موجب اختلال در انعقاد خون شده و در نتیجه منجر به ازدیاد احتمال خونریزی می شوند.
در صورت سیگاری بودن و مصرف قلیان و الکل باید از ۲ هفته پیش از انجام جراحی بینی از مصرف این موارد اجتناب نمود.
شب قبل از عمل باید استحمام صورت گیرد ، زیرا تا چند وقت بعد از جراحی بینی افراد مجاز به استحمام نمی باشد ؛ در این مدت ، دلیل ممنوع بودن استحمام به خاطر پیشگیری از خیس شدن اسپلینت بینی می باشد.
در روز عمل بیمار باید ناشتا باشد و از ۸ ساعت قبل عمل هیچ نوع ماده خوراکی و نوشیدنی میل نکند ، چرا که اگر معده پر باشد ممکن است محتویات آن به داخل حلق و مجرای تنفسی بازگردد و در فیلد جراحی ایجاد اختلال کند و حتی امکان دارد سلامت بیمار را به مخاطره بیاندازد.
جراحی بینی ترمیمی
هزینه جراحی بینی ترمیمی
مهم ترین عامل موثر در تعیین هزینه جراحی بینی دستمزد جراح بینی است .

پس از دستمزد جراح بینی عواملی چون هزینه های بیمارستان و هزینه های آزمایشات در تعیین قیمت نقش دارند .

دستمزد برخی از جراحان بینی ثابت است ولی برخی دیگر از جراحان بینی با توجه به نوع بینی فرد ، پیچیدگی جراحی بینی و مشکلی که باید رفع شود دستمزد خود را تعیین می کند .

جراحی بینی ترمیمی نیز جزو جراحی های پیچیده بینی محسوب می شود زیرا بینی قبلاً جراحی شده است و جراح پلاستیک بینی باید با دقت بیشتری تغییرات اصلاحی را بر روی بینی اعمال کند .

انجام جراحی ترمیمی بینی یا عمل بینی ثانویه نیاز به مهارت بالایی دارد به همین دلیل هر جراح بینی قادر به انجام دادن آن نیست.

برای اینکه از نتیجه جراحی بینی ثانویه رضایت کامل داشته باشید و تمام مشکلات به طور کامل رفع شود بهتر است به یک جراح پلاستیک بینی مراجعه کنید .

انتخاب یک جراح پلاستیک بینی ماهر باعث می شود تا پس از جراحی بینی بیمار نارضایتی از فرم بینی نداشته باشد.

انتخاب یک جراح پلاستیک بینی علاوه بر رضایتمندی از فرم بینی باعث حفظ عملکرد صحیح بینی نیز می شود .