22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

جراحی بینی فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

یکی از پر طرفدارترین مدل های جراحی بینی ، جراحی بینی فانتزی می باشد که 90 درصد طرفداران آن را بانوان تشکیل داده اند.

حفظ یا ایجاد تناسبات در صورت ، یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی می باشد. همچنین استاندارد های زیبایی بینی بر اساس اندازه ، شکل و زاویه بینی نسبت به سایر اجزای صورت تعیین می گردد. به همین دلیل برای جراحی بینی فانتزی باید انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشید.

جراحی بینی فانتزی

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی

قابل توجه است که جراحی فانتزی بینی برای همه چهره ها مناسب نیست و حتی گاهی موجب عدم تناسب در چهره افراد خواهد شد.

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور های مهم برای جراحی بینی فانتزی ، دارا بودن بینی استخوانی می باشد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، به دلیل داشتن پوست بینی نازک و همچنین ساختار بینی مستحکم ، بهترین کاندیدا برای این نوع جراحی بینی می باشند. در مقابل افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند علاوه بر ضعیف بودن غضروف بینی آنها ، به دلیل دارا بودن پوست ضخیم هنر دست جراح بینی قابل مشاهده نمی باشد.
تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

اغلب افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، همواره در انتخاب جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی مردد هستند. برای انتخاب نوع جراحی بینی مهم ترین عامل پوست بینی می باشد، چرا که همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد نقش بسزایی در نتیجه نهایی خواهد داشت.

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت های جراحی بینی طبیعی و فانتزی در زاویه بین لب بالا و نوک بینی می باشد. در بینی های فانتزی این زاویه حداقل 105 درجه می باشد و در نهایت نوک بینی سر بالا تر و بینی با قوس بیشتری همراه است. اما بینی های طبیعی ، معمولا دارای قوس چندانی نیستند، زاویه بین نوک بینی و لب بالا در این نوع بینی حدود 105 – 90 درجه می باشد.

قبل از انجام جراحی بیني فانتزی ، در انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی حتما بررسی های لازم را انجام دهید؛ چرا که در نتیجه نهایی تاثیر مستقیم دارد و چنانچه در انتخاب جراح بینی فانتزی دقت لازم را نداشته باشید ، ممکن است نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا کنید.

اقدامات بعد از جراحی بینی

گرما ، سبب تشدید تورم می شود به همین علت به افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود تا مدتی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنند.
اشخاصی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی با دهان باز عطسه و سرفه کنند ؛ زیرا این کار سبب جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی می شود.

تورم و کبودی بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی در افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد که به مرور زمان و به تدریج از بین می رود اما میزان آن با توجه به پوست بینی بیمار و وسعت گستردگی عمل بینی متفاوت می باشد.

بیماران برای رفع سریع تورم و کبودی بعد از عمل بینی ، می توانند اقداماتی نظیر ذیل انجام دهند :

استفاده از کمپرس یخ
مصرف آب آناناس و آب کرفس ( مصرف موارد ذکر شده تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی دارد ، اما بسیاری از بیماران به علت دوست نداشتن طعم آن ها از مصرف این موارد خودداری می کنند ؛ بیماران می توانند موارد فوق را با آب میوه های دیگر هم چون آب هویج و غیره جهت بهتر شدن طعم آن ها ترکیب کرده و سپس میل کنند. )

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

جراح بینی ، به بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند توصیه می کند از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود خودداری کرده و به صورت طاق باز و به پشت بخوابند ، چرا که خوابیدن بر روی شکم باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود ؛ هم چنین توصیه می شود بیماران در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار داده و زاویه 30 درجه بسازند ، چرا که زاویه 30 درجه به کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی کمک شایانی می کند.
استحمام بعد از عمل زیبایی بینی

گچ بینی به هیچ وجه نباید خیس شود به همین علت بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند باید تا مدتی باید از شستن سر خود خودداری کنند لازم به ذکر است شستن گردن به پایین ایرادی ندارد ؛ معمولا بیماران بعد از برداشتن گچ بینی می توانند سر خود را بشویند اما بهتر است آن ها زمان مناسب جهت استحمام را از جراح بینی خود جویا شوند.