19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عوامل در نتیجه جراحی بینی ، میزان ضخامت پوست بینی است. این ویژگی بینی ها را به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی کرده است. ( جراح بینی تهران )

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

در بینی های گوشتی ضخامت پوست بیشتر از بینی های استخوانی است.

همچنین غضروف بینی های گوشتی ضعیف می باشد؛ اما ساختار بینی استخوانی از استحکام بالایی برخودار است.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، تنها قادر به انجام جراحی بینی طبیعی می باشند اما افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، از انجام انواع جراحی بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی نتایج مطلوبی کسب خواهند کرد.

یکی دیگر از تفاوت های این دو بینی در دوران نقاهت بعد از عمل آنها می باشد. به طوریکه در بینی های گوشتی تورم و کبودی بیشتر از بینی های استخوانی است. همچنین طول مدت بهبودی بینی های گوشتی نیز بیشتر می باشد.

برگشت پذیری بینی های گوشتی

معمولا افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، نگران این موضوع می باشند که مبادا بعد از جراحی، بینی آنها به حالت اولیه برگشته یا نوک بینی افتاده شود. در این باره باید توضیح داد که قبلا جراحی بینی گوشتی به این صورت بوده که از حجم بینی کاسته شده و کاهنده بود، به همین دلیل پس از گذشت چند سال به تدریج بینی به حالت اولیه برگشته و نوک بینی افتاده می شد.

این در حالیست که امروزه جراحی بینی گوشتی با گرافت گذاری و تقویت غضروف انجام خواهد شد و از بروز این عوارض جلوگیری می شود.

عمل بینی گوشتی با لیزر

امروزه تبلیغات زیادی درباره عمل بینی گوشتی با لیزر وجود دارد که بسیاری از افراد را گمراه می سازد. با اینکه امروزه لیزر بسیار پیشرفت کرده و در بسیاری از موارد کاربرد دارد، اما قادر به تراشیدن ساختار بینی نیست و تنها موجب صاف و سیقلی شدن پوست بینی می شود.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی به فاکتور های مختلفی چون میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح بینی و هزینه های جانبی بستگی دارد. این هزینه پس از معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.

بهترین جراح بینی گوشتی

اولین و مهم ترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی گوشتی ، انتخاب جراح بینی با تجربه می باشد. جراح بینی در کسب نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است.

مشاهده نمونه کار های پزشک به شناخت میزان مهارت جراح بینی کمک خواهد کرد. چه بسا یک جراح در جراحی بینی استخوانی نتایج مطلوبی کسب کرده اما برای انجام جراحی بینی گوشتی از مهارت کافی برخوردار نیست.

به این منظور می توانید به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام جراح مراجعه کنید یا با مراجعه حضوری به مطب، میزان رضایت افرادی که برای معاینه پس از عمل به مطب مراجعه کرده اند، بسنجید.