22 مه 2020
می 22, 2020

جراحی سینه

0 دیدگاه

جراحی سینه

جراحی سینه : سینه عضوی مهم در اندام خانم ها محسوب شده و بر تناسب اندام آن ها تاثیر بسیار زیادی دارد، اگر سینه آن ها بیش از حد بزرگ، کوچک و آویزان باشد بر زیبایی اندام شان تاثیر منفی خواهد گذاشت. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

جراحي سينه یکی از انواع جراحی های زیبایی است که خانم های بسیاری در سرتاسر جهان اقدام به انجام آن می نمایند.

با انجام جراحي زیبایی سينه می توان مشکلات سینه را برطرف نموده و آن را به فرمی جراحی کرد که با دیگر اندام های بدن تناسب داشته باشد.

انواع جراحی سینه
جراحی پروتز سینه : سینه برخی از خانم ها به طور مادرزادی کوچک بوده و برخی دیگر سینه های شان را به دلیل مشکلاتی مانند سرطان از دست داده اند، با پروتز سینه می توان سایز سینه ها را افزایش داد.
ماموپلاستی : ماموپلاستی یا جراحي کوچک کردن سينه برای خانم هایی به کار می رود که سينه های شان بیش از اندازه بزرگ می باشد.

بزرگ بودن سینه ممکن است مشکلاتی همچون پشت درد و کمر درد را برای فرد به دنبال داشته باشد.

لیفت سینه : عواملی مانند کهولت سن، بارداری، افزایش و کاهش شدید وزن و بارداری ممکن است موجب شل و آویزان شدن پستان ها شود.

با انجام جراحی لیفت سینه می توان سینه ها را بالا کشیده و سفت نمود.

لازم به ذکر است که با انجام جراحی پروتز سینه ، سینه ها به میزان اندکی لیفت می شوند.

اقدامات قبل از جراحي زیبایی سينه
مهم ترین اقدامی که افراد قبل از انجام این روش می بایست انجام دهند انتخاب یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مجرب و متبحر است.
با جراح پلاستیک خود در رابطه با انتظاراتتان از انجام این جراحی زیبایی صحبت کنید.
مصرف ویتامین E و داروهایی مثل آسپرین را دو هفته قبل از جراحي زیبایی سينه متوقف کنید.
به مدت 2 هفته سیگار و قلیان استعمال نکنید.

دکتر محمد ابراهیمی برای آگاه شدن از انتظارات فرد از انجام جراحي زیبایی سينه و انجام معاینات لازم بر روی او، یک جلسه مشاوره را قبل از جراحي زیبایی سينه برای او در نظر گرفته و تمامی توضیحات لازم در رابطه با نکات قبل و بعد از انجام این روش را برای وی توضیح خواهند داد.

مراقبت های بعد از جراحی سینه

افراد بعد از انجام انواع جراحی سینه اعم از پروتز سینه ، لیفت سینه ، ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه تا زمانی که توسط پزشک مجدداً بررسی و ویزیت نشده باشند نمی توانند انجام برخی فعالیت های خود را از سر بگیرند؛ انجام فعالیت های روزانه، ورزش و غیره نیازمند اجازه پزشک است.

افراد باید بدانند که مدت زمان لازم برای ادامه رعایت مراقبت های بعد از جراحی سینه به فاکتورهایی همچون نوع جراحی، ویژگی های بدن و همچنین وسعت جراحی بستگی دارد؛ به عبارت دیگر مدت زمان دستیابی به بهبودی کامل از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است.

چه زمان می توان به سرکار بازگشت؟

علاوه بر فاکتورهایی که در فوق آوردیم موارد دیگری همچون نوع فعالیت شغلی و سختی آن نیز در زمان بازگشت فرد به کار تاثیر دارند. همچنین باید بگوییم که هرچه فرد پیش از جراحی از نظر جسمی سالم تر بوده و در شرایط بهتری قرار داشته باشد مدت زمان بهبودی او بعد از جراحی سریع تر سپری شده و طبیعتاً زودتر می تواند به سرکار بازگردد.

احساس بهتر شدن

افراد بلافاصله بعد از جراحی، به دلیل وجود آثار بیهوشی و از دست دادن خون احساس خستگی داشته و بعد از حدود 2 روز احساس بهتری خواهند داشت.

نکته ای که فرد باید به آن توجه ویژه نماید این است که به مدت 3 تا 4 روز به هیچ عنوان فعالیت های شدید انجام ندهد. زیرا در اینصورت امکان تحت فشار قرار گرفتن سینه و بروز درد در او وجود خواهد داشت.

همچنین بعد از جراحی و به دلیل تغییرات صورت گرفته در بافت سینه ها و ایجاد برش در آن ها مقداری تورم و کبودی در سینه ها و اطراف آن ها بروز خواهد یافت که به مرور زمان از بین رفته و رفع خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی سینه چیست؟

دستورالعمل هایی که بیمار باید بعد از این جراحی زیبایی رعایت کند از نظر هر پزشک متفاوت می باشد ولی مراقبت های ذکر شده در ذیل یکسری مراقبت های کلی و مشترک هستند.

نحوه خوابیدن

به هیچ عنوان به پهلو یا به روی شکم نخوابید زیرا ممکن است سینه ها در این موقعیت تحت فشار قرار گرفته و دچار آسیب شوند.

توصیه دکتر محمد ابراهیمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک به افراد در رابطه با نحوه خوابیدن بعد از جراحی سینه این است که به پشت و طاقباز خوابیده و هنگام خواب زیر سر خود را با قرار دادن چند بالشت در زیر آن از سطح بدن شان بالاتر قرار دهند.

استحمام

به هیچ عنوان به مدت 72 ساعت استحمام نکرده و بعد از این مدت زمان به نحوی دوش بگیرید که کمترین میزان آب ممکن با سینه ها برخورد داشته باشد.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی سینه عبارتند از:
از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی به مدت 2 هفته خودداری نمایید.
داروهایی که پزشک برای تان تجویز نموده است را طبق دستور و به طور کامل مصرف کنید.
مصرف موادغذایی پرنمک همچون فست فود ها را تا حد ممکن کم کنید زیرا مصرف سدیم موجود در آن ها موجب تشدید تورم می شود.
برای جبران مایعات از دست رفته بدن به میزان زیاد آب و آبمیوه های طبیعی بنوشید.
در تمیز نگاه داشتن پانسمان ها کوشا بوده و جای زخم های ناشی از جراحی را خشک نگه دارید.
اگر در پوست سینه خود احساس خشکی می کردید آن را با کرم و پمادهای مخصوص مرطوب نمایید و غیره.