08 مارس 2020
مارس 8, 2020

جراحی پروتز سینه

0 دیدگاه

جراحی پروتز سینه

( فوق تخصص پلاستیک  ) بانوانی که از کوچک بودن سینه های خود ناراضی هستند می توانند به کمک جراحی پروتز سینه به فرم و اندازه دلخواه در پستان های خود رسیده و استایل مورد پسندشان را بدست آورند.اغلب خانم ها میل دارند که در مرکز توجه باشند از این رو بسیار به ظاهر و زیبایی خود اهمیت می دهند ؛ می دانید که یکی از فاکتورهای زیبایی در اندام بانوان داشتن سینه هایی پر و برجسته می باشد اما برخی از بانوان هستند که به دلایل متفاوت مثل ژنتیک ، لاغری و غیره دارای سینه های کوچک بوده و این موضوع برای آن ها ناراحت کننده است و از اعتماد به نفس آنان می کاهد.

حال آنکه پیشرفت علم پزشکی و ظهور تکنیک های متفاوت در این عرصه تقریبا تمامی نگرانی ها در مورد نواقص یا نازیبایی های موجود در صورت و بدن افراد را از بین برده و آن ها را برای رسیدن به اندام و چهره ای ایده آل یاری می نماید.

جراحی پروتز سینه نیز تکنیکی است که طی آن با کارگذاری پروتز در زیر بافت پستان ها می توان سایز و فرم متناسب را برای بیمار به وجود آورد.

پروتز سينه بعد از سرطان

یکی دیگر از کاربردهای پروتز سینه که حیث درمانی نیز دارد ، پروتز سينه بعد از سرطان می باشد. به این ترتیب که خانم هایی که به دلیل سرطان سینه ، مجبور به تخلیه پستان های خود شده اند ، می توانند به کمک عمل جراحی پروتز سینه ، اندام زنانه خود را مجددا بازیابی کنند.

کاندیدای مناسب برای پروتز سینه
بانوان لاغر اندام با سینه های بسیار کوچک
خانم هایی با پستان های کشیده و خرطومی شکل
افرادی که دچار ناهمگونی در سینه های خود هستند
بیمارانی که به دلیل سرطان پستان ، سینه هایشان را از دست داده اند

البته باید در نظر داشته باشید که متقاضی عمل جراحی پروتز سینه می بایست از نظر روحی و جسمی در سلامتی کامل بوده و دیدگاه معقولانه ای نسبت به عمل داشته باشد.

انواع پروتزهای سینه

پروتزها در نوع های بسیاری از نظر شکل ، سایز ، جنس و حجم وجود دارند که هر یک بسته به نیاز بیمار و با صلاحدید جراح پلاستیک انتخاب می گردد.

جنس پروتز های سینه معمولا در دو نوع زیر وجود دارد:
پروتزهای سالینی
پروتزهای سیلیکونی

پروتزهای جنس سالینی سفت تر بوده و مواد تشکیل دهنده آن ها محلول استریل آب و نمک است که در صورت آسیب دیدن پروتز ، کلیه مواد تخلیه و توسط بدن دفع می شود. اما پروتزهای سیلیکونی مملو از ژل سیلیکون می باشند که از نظر لطافت و لمس بسیار مشابه بافت طبیعی سینه است. در شرایطی که پروتزهای سیلیکونی آسیب ببینند ، محتویات داخل آن نشت نیافته و شکل پروتز حفظ می گردد از این رو می بایست در دوره های مشخص برای چکاب وضعیت آن ها نزد جراح معالج خود بروید.

انواع مدل پروتز سينه از لحاظ شکل ظاهری نیز در دو سبک زیر قرار می گیرد:
پروتز سينه مدل اشکی
پروتز سينه مدل گرد

پروتز سينه اشكي همانطور که از نام آن پیداست به مانند قطره اشک می باشد ؛ به گونه ای که بخش پایینی پروتز برجسته و قسمت بالای آن باریک است. شکل ظاهری پروتز اشکی موجب می شود برای کارگذاری آن ، برش های بزرگتری ایجاد گردد و در صورت چرخش پروتز ، می بایست عمل ترمیمی انجام پذیرد. در حالی که چنانچه پروتزهای گرد در جای خود بچرخند ، ظاهر سینه ها بدون تغییر می ماند. همچنین پروتزهای گرد ، سینه هایی بزرگتر و برجسته تر ایجاد می کند و جنس آن ها نیز از نوع پروتزهای سیلیکونی می باشد.

چه زمان پروتز سینه پیشنهاد نمی شود؟

عمل پروتز سینه برای افراد زیر مناسب نمی باشد:

مادرانی که کودک خود را شیر می دهند یا قصد بارداری در آینده را دارند.
افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مثل دیابت یا مشکلات قلبی هستند.
کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف می باشند.
مراحل انجام جراحی پروتز سینه

فوق تخصص پلاستیک توسط یکی از روش های مناسب برای بیمار ، اقدام به بیهوشی او خواهد نمود. سپس بسته به نوع پروتز و البته شرایط فیزیکی بدن بیمار ، در یکی از بخش های زیر برش های جراحی را ایجاد می نماید:

برش به دور هاله سینه ( آرئول )
برش زیر چین سینه
برش در زیر بغل

بعد از اینکه شکاف مورد نظر حاصل شد ، جراح پلاستیک پروتز را زیر بافت سینه یا زیر عضلات ماهیچه ای آن تعبیه خواهد نمود. در انتها نیز با بخیه برش ها ، عمل جراحی پایان می یابد.

هزينه عمل پروتز سينه

برای آگاهی از هزینه عمل پروتز سینه می بایست به دنبال بهترين دكتر پروتز سينه باشید و پس از یافتن وی به مطب او رفته و مورد معاینه قرار بگیرید. بعد از اینکه بررسی های لازم انجام گرفت ، هزینه جراحی پروتز سینه با توجه به میزان وسعت عمل مورد نیاز ، به شما اعلام خواهد شد.