29 اکتبر 2020
اکتبر 29, 2020

جراحی گوش

0 دیدگاه

عمل جراحی گوش

جراحی گوش : آیا وقتی موهای خود را دم اسبی می کنید، احساس شرمندگی می کنید؟ آیا پیش آمده است به عنوان یک پسر، شما هرگز دوست نداشته باشید موهای خود را کوتاه کنید؟ آیا چون فکر می کنید گوش هایتان خیلی بزرگ است، از بالا بستن موهایتان اجتناب می کنید؟خوشبختانه ، یک جراحی زیبایی معروف به نام اتوپلاستی یا جراحی گوش وجود دارد که به تغییر شکل گوش ها کمک می کند تا بتوانید هر مدلی که دوست دارید موی خود را بیارایید.

اگر گوش های بزرگ یا بیرون زده دارید ، احتمالا این ایراد در استایل روزمره شما تداخل ایجاد می کند.

جراحی گوش 1
گوش های بیرون زده واقعا می توانند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورند اما با جراحی زیبایی گوش ، سرانجام می توانید آن ظاهر جذابی را که همیشه می خواستید به دست آورید.

عمل زیبایی گوش در سلبریتی ها
افراد مشهور هم برای انجام تغییرات دلخواه در شکل و اندازه گوششان به otoplasty یا جراحی گوش روی می آورند. در اینجا برخی از افراد مشهور که مظنون به انجام جراحی گوش هستند را نام می بریم:

برد پیت یکی از بزرگترین ستارگان هالیوود است. او به داشتن گوش های بیرون زده مشهور بود. تغییراتی که در گوش او وجود دارد ظریف است اما بدیهی است که گوش های او دیگر بیرون زده نیستند و با چهره وی مطابقت کامل دارند. شایعات هالیوود می گوید: تغییرات توسط اتوپلاستی انجام شده است.
بیانسه که به عنوان یکی از زیباترین زنان جهان شناخته شده است، قبلاً گوش هایی داشت که کمی از سرش فاصله داشت. اما در حال حاضر گوش های او به سرش نزدیکتر شده اند که به ایجاد ظاهری هماهنگ تر بین گوش و بقیه اجزای صورتش کمک می کند.
جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست؟
اتوپلاستی گاهی اوقات به عنوان جراحی زیبایی گوش شناخته می شود. این جراحی روی قسمت قابل مشاهده گوش بیرونی به نام لاله گوش انجام می شود.

لاله گوش شامل غضروف هایی است. رشد این غضروف ها قبل از تولد شروع می شود و در سالهای پس از تولد همچنان ادامه می یابد.

اگر لاله گوش شما به درستی رشد نکرده باشد ، می توانید برای اصلاح اندازه، موقعیت و یا شکل گوش های خود، عمل گوش یا otoplasty انجام دهید.

جراحی گوش

چگونگی عمل زیبایی گوش
بیایید بررسی کنیم که دقیقاً چه مواردی را می توان قبل ، حین و بعد از عمل جراحی اتوپلاستی انتظار داشت.

قبل از عمل گوش: مشاوره
همیشه یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی برای جراحی زیبایی گوش انتخاب کنید.
قبل از انجام عمل، لازم است با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.
در این جلسه مشاوره، موارد زیر اتفاق می افتد:

بررسی تاریخچه پزشکی. آماده باشید تا به سؤالات مربوط به داروهایی که استفاده می کنید ، جراحی های گذشته و هرگونه وضعیت پزشکی فعلی یا قبلی پاسخ دهید.
معاینه. جراح پلاستیک شکل ، اندازه و نحوه قرارگیری گوش های شما را بررسی می کند.
تعامل. این تعامل شامل صحبت کردن در مورد پروسه عمل زیبایی گوش ، خطرات مرتبط با آن و هزینه های احتمالی می باشد. جراح پلاستیک شما همچنین می خواهد در مورد انتظارات شما از نتیجه جراحی گوش بشنود.
سوالات. اگر موردی نامشخص است یا احساس می کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، از سؤال کردن نترسید. همچنین توصیه می شود در مورد شرایط و سالهای تجربه جراح، از او سؤال کنید.
طی عمل: انجام جراحی زیبایی گوش
Otoplasty یا جراحی زیبایی گوش به طور معمول یک عمل سرپایی است. بسته به مشخصات و پیچیدگی روش ممکن است بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد.

در بزرگسالان و کودکان بزرگتر ممکن است عمل با بی حسی موضعی با داروی آرام بخش انجام شود. در بعضی موارد ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود. البته بیهوشی عمومی به طور معمول برای کودکان کوچکتر استفاده می شود.

بسته به نوع اتوپلاستی تکنیک خاص جراحی برای شما به کار گرفته خواهد شد. به طور کلی، اتوپلاستی شامل موارد زیر است:

ایجاد برش در پشت گوش یا قسمت چین دار گوش.
اصلاح بافت گوش که می تواند شامل برداشتن غضروف یا پوست اضافی، شکل دادن به غضروف با بخیه دائمی یا پیوند غضروف به گوش باشد.
بستن برش ها با بخیه.
پس از عمل: دوره ریکاوری بعد از عمل گوش
پس از عمل جراحی گوش ، گوش شما پانسمان می شود. حتما پانسمان خود را تمیز و خشک نگه دارید.

علاوه بر این، سعی کنید موارد زیر را برای تسریع روند بهبود انجام دهید:

از لمس یا خاراندن گوش خودداری کنید.
در هنگام خواب روی گوش خود نخوابید.
لباسی بپوشید که لازم نباشد آن را از سرتان بپوشید، مانند پیراهن های دکمه دار.
عوارض جانبی بعد از عمل جراحی گوش
عوارض جانبی شایع در طول دوره بهبودی شامل موارد زیر است:

درد و خارش گوش
قرمزی گوش
تورم
کبودی
بی حسی یا سوزن سوزن شدن
پانسمان حدود یک هفته بعد از جراحی زیبایی گوش باقی خواهد ماند. بعد از باز کردن پانسمان، باید چهار تا شش هفته از هدبند کشی استفاده کنید که می توانید این هدبند را در شب استفاده کنید.
هر زمان که بتوانید به فعالیت های روتین بازگردید ، پزشکتان به شما اطلاع خواهد داد.