22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

جوانسازی

0 دیدگاه

جوانسازی

جوانسازی پوست : قابلیت ارتجاعی پوست انسان از اواسط دوره بیست سالگی به بعد تنزل یافته، فیبروپلاست های موجود در آن کمیاب و به تدریج غیرفعال خواهند شد که همین امر موجب شل شدن و افتادگی پوست و بروز تغییرات دیگری در آن شده و در نهایت از طراوت و شادابی صورت انسان می کاهد.

لازم به ذکر است که افزایش سن و کاهش تولید الاستین و کلاژن توسط پوست، تنها دلیل بروز چین و چروک و تغییرات این چنینی در افراد نبوده و علائم پیری در برخی از جوان ها به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازم و بنا به دلایل زیر بروز می کند:

ژنتیک و وراثت
تنش های جسمی و روحی
تغذیه
نوع پوست
عوامل محیطی همچون آلودگی هوا
سبک زندگی
قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش
ورزش نکردن و غیره.

تاثیر پوست بر زیبایی و شادابی چهره بر کسی پوشیده نیست، به همین دلیل شل شدن و بروز چین و چروک در آن از طراوت صورت افراد کاسته و به این ترتیب بر روحیه آن ها تاثیر منفی گذاشته و از اعتماد به نفس آن ها خواهد کاست، به طوریکه برخی از افراد با نمایان شدن تدریجی علائم پیری دچار افسردگی شده و گوشه گیر می شوند.

امروزه روش های بسیار زیادی برای جوانسازی پوست و رفع مشکلات ذکر شده وجود دارد که بسیار ایمن و کارآمد بوده و در صورت انجام توسط پزشک متبحر نتایج درخشانی خواهند داشت، در ادامه به تعدادی از این روش ها که توسط دکتر ارشیا عبداللهی فرد انجام می شوند اشاره خواهیم کرد.

جوانسازی با تزریق ژل

ژل که به آن فیلر نیز گفته می شود ماده ای است که از سه ماده هیالورونیک اسید، کلاژن و مواد حاوی میکروسفرها تولیده شده و برای درمان آثار پیری به کار گرفته می شود، لازم به ذکر است که این روش جوانسازي تهاجمی نبوده و بسیار ایمن می باشد.

تزریق ژل برای اهداف مختلفی بهره گرفته شده و کاربرد گسترده ای دارد که از میان می توان به موارد زیر اشاره نمود:
از بین بردن برخی از اسکارهای صورت
برطرف نمودن خطوط موسوم به خطوط نگرانی پیشانی
ایجاد زاویه فک
رفع خط اخم و خط خنده
از بین بردن اسکارهای ناشی از جوش یا آکنه
حجیم و برجسته کردن لب ها و گونه ها
از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
رفع نواقص جزئی بینی: بینی بعضی از افراد به دلیل داشتن برخی مشکلات جزئی همچون فرورفتگی ظاهر خوبی نداشته و همین امر احساس ناخوشایندی در آن ها ایجاد می کند، در چنین مواردی با تزریق ژل در این نواحی می توان مشکلات موجود در بینی را برطرف کرد.

تزریق ژل به بینی روش مناسبی برای جایگزینی جراحی بینی است که به دلیل ارزان و غیرتهاجمی بودن امروزه بسیار مورد استفبال واقع شده است.

تزریق بوتاکس

ترکیب سازنده ماده بوتاکس ، سم بوتولینوم نام دارد که در صورت استفاده در دوزهای بالا کشنده بوده ولی در صورت استفاده در دزهای کنترل شده نه تنها خطرناک نبوده بلکه کاربردهای بسیاری در زمینه های درمانی و زیبایی خواهد داشت.

این ماده در صورت تزریق در زیر پوست، موجب فلج شدن عضله های موجود در ناحیه مورد نظر شده و به این ترتیب چین و چروک و خطوط موجود در پوست را برطرف کرده و ظاهری جوان تر و شاداب تر را برای افراد به ارمغان می آورد.

از جمله کاربردهای تزریق بوتاکس عبارتنداز:
کنترل و توقف روند تعریق در نواحی مختلف بدن از جمله زیربغل
درمان میگرن و سر دردهای شدید
درمان درد کمر
بالا بردن ابروها
بهبود وضعیت حالت لب ها با بالا بردن گوشه آن ها
از بین بردن خطوط پرکلاغی موجود در اطراف چشم ها
برطرف کردن خطوط پیشانی
رفع خطوط اخم و خنده و غیره.

جوانسازی با پلاسماجت

یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در زمینه جوانسازی پوست می باشد که برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش توسط یک ابزار مخصوص، نقاط بسیار کوچکی که در کنار هم قرار دارند بر روی پوست ایجاد شده و موجب سوزانده شدن سطحی ترین لایه پوست می شوند.

مکانیزم پلاسماجت به صورتی است که موجب تبخیر قسمت هایی از لایه های عمیق پوست شده و به این ترتیب پوست جمع تر خواهد شد.

حدود یک هفته پس از انجام این روش جوانسازی ، پوست شروع به ترمیم کرده، روزنه های موجود در آن و همچنین عمق خطوط کمتر شده و به موجب این تغییرات پوست ناحیه مورد نظر لیفت خواهد شد.

کاربرد پلاسماجت:
رفع لک ها و منافذ پوستی
لیفت صورت
از بین بردن چروک های ریز
افتادگی پوست پلک
لیفت غبغب
لیفت و کوچک کردن بینی : در ابتدا باید گفت که این روش برای بینی های گوشتی کاربرد داشته و تاثیری بر بینی های استخوانی و برطرف کردن مشکلاتی همچون قوز بینی نخواهد داشت.

در روش پلاسماجت بینی ، پوست بینی به شکل نقطه نقطه سوزانده شده و پس از بازسازی کمی لیفت شده و در نتیجه کوچک تر خواهد شد.

نتایج به دست آمده از پلاسماجت بینی ، در صورتی که در کنار این روش از تزریق فیلر یا هیدروکسی آپاتیت و تزریق هیالاز استفاده شود، رضایت بخش تر خواهد بود.

جوانسازی با مزوتراپی

در این تکنیک، از هورمون ها، عصاره گیاهان و ویتامین ها برای بازسازی پوست و سفت کردن آن بهره گرفته شده و این مواد به کمک سوزن های بسیار ریز به لایه میانی پوست تزریق می شود.

مزوتراپی با تحریک نمودن متابولیسم پوست، موجب جوانسازی پوست از طریق تولید الاستین و کلاژن می گردد و دارای دو نوع است:

مزوتراپی پوست
مزوتراپی مو

کاربردهای مزوتراپی عبارتنداز:

سفت نمودن پوست
پیشگیری از چین و چروک
محو نمودن خطوط پوست صورت
برطرف کردن سلولیت
درمان لکه های تیره پوستی
روشن نمودن رنگ پوست
درمان آلوپسی و ریزش مو
تقویت مو

جوانسازی با هایفوتراپی

بهترین روش برای لیفت صورت ، هایفوتراپی یا اچ آی اف یو می باشد و به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد جایگزین تکنیک های جراحی شده است.

در این روش دستگاه مخصوصی توسط پزشک با پوست تماس یافته و از این طریق امواج اولتراسوند مستقیماً به لایه ای که تاثیر زیادی در عمل لیفتینگ دارد وارد می گردد و به این ترتیب موجب کم شدن مساحت این لایه می شود.

موارد استفاده از هایفوتراپی چیست؟
رفع سیاهی و تیرگی اطراف چشم ها
درمان افتادگی پلک
لیفت چانه و گونه
از بین بردن خط خنده، خط اخم و چین و چروک های صورت
رفع غبغب
زاویه دار کردن فک
لاغری موضعی شکم و پهلوها