روش متصل کردن فایل های جداشده از طریق cmd

در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند کاربردی جهت ادغام فایل های تکه تکه شده به وسیله Command Prompt موجود در ویندوز بپردازیم. حتما تابه حال فایل های مختلف مانند بازی را دانلود کرده اید و می دانید که این فایل های به صورت مجزا از هم قرار دارند.

این فایل ها در اصل یک فایل هستند که به چند قطعه تبدیل شده اند تا دانلود آنها برای کاربران آسان تر باشد. عموم این فایل ها توسط نرم افزاری به نام HJSplit تکه تکه شده اند و به وسیله همین برنامه هم می توان آن ها را هم چسباند و در نهایت از فایل مورد نظر استفاده کرد.

اما ممکن است به هر دلیلی امکان استفاده از این برنامه وجود نداشته باشد، در نتیجه در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند کاربردی جهت ادغام فایل های تکه تکه شده به وسیله Command Prompt موجود در ویندوز بپردازیم.

مراحل انجام کار:

از منوی Start به قسمت سرچ رفته و کلمه cmd را تایپ کنید و پس از فشردن دکمه Enter صفحه برنامه باز می شود

روش متصل کردن فایل های جداشده از طریق cmd

با کمک دستور cd به پوشه ای که فایل ها در آن می باشد بروید. به عنوان مثال:

cd C:UsersACERDownloadsCompressed

روش متصل کردن فایل های جداشده از طریق cmd

اکنون فرض می کنیم ما 3 تکه فایل با اسامی File.rar.002 ،File.rar.001 و File.rar.003 در اختیار داریم و قصد داریم این سه تکه فایل را به یک فایل واحد با نام دلخواه مثلاً sobhaneh.rar تبدیل کنیم. از دستور زیر استفاده خواهیم کرد:

copy /b File.rar.001 + File.rar.002 + File.rar.003 sobhaneh.rar

روش متصل کردن فایل های جداشده از طریق cmd

پس از فشردن Enter، چند لحظه صبر کنید تا پیغام 1file(s) copied ظاهر شود.

روش متصل کردن فایل های جداشده از طریق cmd

اکنون در صورتی که به محلی که فایل ها در آنجا قرار داشتند بروید خواهید دید که فایل یکپارچه ایجاد شده است و قابل استفاده است. به این نکته دقت داشته باشید که پسوند نهایی فایل با پسوند فایل ها یکسان باشد. به عنوان مثال در این دستور پسوند ما rar. بود. همچنین محدودیتی در درج فایل های تکه شده وجود ندارد و بایستی آن ها را به وسیله کاراکتر + از هم جدا کرد.