19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

رینوپلاستی

0 دیدگاه

رینوپلاستی

امروزه رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی می باشد که با هدف ایجاد تناسب میان اجزای صورت و اصلاح ایرادات ظاهری و تنفسی بینی انجام می شود. ( جراح بینی تهران )

توجه داشته باشید که جراحی بینی جزو جراحی های ضروری نیست بنابراین در انتخاب بهترین جراح بینی دقت داشته باشید و به خوبی تحقیق کنید، چرا که در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد و در صورتی که جراح بینی کم تجربه باشد امکان بروز عوارضی چون مشکلات تنفسی برای فرد وجود دارد.

انواع روش های رینوپلاستی
رینوپلاستی به روش باز: در این نوع جراحی ، برش کوچکی در ناحیه کلوملا ( قسمت بین دو سوراخ بینی ) ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از بافت بینی تغییرات اعمال خواهد شد.
رینوپلاستی به روش بسته : جراحی بینی به روش بسته مناسب افرادی است که مشکل زیادی در نوک بینی خود ندارند. در این نوع جراحی ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی توسط دستگاهی خاص از ساختار بینی فاصله می گیرند. اغلب این روش به دلیل محدودیت دید پزشک ، اولویت آخر جراح بینی می باشد.
انواع رینوپلاستی
جراحی بینی طبیعی : در این روش زاویه نوک بینی با لب بالا حدود 90 تا 100 درجه می باشد. افرادی که خواستار تغییرات زیادی در بینی خود نیستند، افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و آقایان، بهترین کاندید برای این نوع جراحی می باشند.
جراحی بینی فانتزی : در این نوع جراحی ، جراح بینی قوسی به روی پل بینی ایجاد خواهد کرد و نوک بینی سربالا تر است. این روش برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند مناسب می باشد.
جراحی بینی نیمه فانتزی : این جراحی حالتی بین بینی طبیعی و بینی فانتزی می باشد به این صورت که پل بینی نه مانند بینی طبیعی صاف است و نه قوس بینی های فانتزی را دارد.

انواع بینی :

بینی بر اساس میزان ضخامت پوست به دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شود.

بینی های استخوانی : این نوع بینی دارای پوستی نازک و استخوان مستحکم می باشد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند بهترین کاندید برای انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی می باشند.
بینی های گوشتی : پوست بینی های گوشتی ضخیم و غضروف بینی هم ضعیف می باشند، به همین دلیل ظرافت دست جراح به خوبی بینی های استخوانی قابل مشاهده نیست.
هزینه رینوپلاستی

هزینه جراحی زیبایی بینی بسته به فاکتور های مختلف برای هر فرد متغیر می باشد و پس از معاینه در جلسه مشاوره مشخص خواهد شد.

کاربرد های عمل جراحی بینی
کوچک کردن بینی
بزرگ کردن بینی
تغییر سایز سوراخ های بینی
اصلاح کجی بینی
برطرف کردن قوز بینی
برطرف کردن پولیپ بینی
برطرف کردن انحراف بینی
عمل جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی استخوانی
اصلاح ظاهر بینی به صورت طبیعی یا فانتزی
جراحی ترمیم بینی
مراقبت های بعد از جراحی بینی

به طور کلی معمولا همه افراد پس از عمل بینی خود با عوارضی همچون درد ، تورم ، کبودی و گلودرد مواجه می شوند که طبیعی بوده و بر اثر واکنش بدن نسبت به جراحی می باشد. شدت بروز این عوارض در هر فرد می تواند متفاوت باشد اما با رعایت یک سری اقدامات مراقبتی به تدریج بهبود می یابند. این اقدامات عبارتند از :

تا 24 ساعت برای کاهش و کنترل تورم وکبودی صورت خود از کمپرس یخ استفاده نمایید ، اما توجه داشته باشید که به بینی فشاری وارد نکند.
از دست زدن ، ماساژ دادن و خیس نمودن قالب و بینی خودداری نمایید.
در صورتی که دچار گلودرد شدید ، می توانید از مایعات گرم استفاده نمایید.
تا دو هقته از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.
به هیچ عنوان به صورت خودسر هیچ دارویی مصرف نکنید. پیش از مصرف هرگونه داروی شیمیایی یا گیاهی با پزشک خود مشورت نمایید.
استفاده از نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید.
استفاده از آب کرفس در کاهش تورم بسیار موثر است و استفاده از آب آناناس در بهبود زخم ها نقش بسزایی دارد.
حداقل تا یک هفته به خوبی استراحت کنید اما پس از گذشت یک هفته ، انجام کار های روزمره مانعی ندارد.
خوابیدن به پهلو یا به روی شکم موجب فشار وارد شدن به بینی می شود ، بنابراین به صورت طاقباز بخوابید و از چند بالش کمک بگیرید تا سر بالا تر از پاها قرار بگیرد. این کار به کاهش تورم صورت کمک می کند.
بهتر است از لباس های راحتی و دکمه دار استفاده کنید.
حداقل تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع می باشد اما استفاده از لنز بلامانع است.