عمل لیپوماتیک چیست

عمل لیپوماتیک تکنیکی پیشرفته و بی خطر در راستای پیکرتراشی بوده که توسط آن فرد می تواند چربی های اضافه در نقاط مختلف بدن خود را از بین برده و به استایل مورد دلخواه خود دست یابد. ( لیپوماتیک اهواز )

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که لیپوماتیک برای کسانی که دچار چاقی در تمامی قسمت های بدن خود هستند مناسب نبوده و به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

همچنین لازم به ذکر است که انجام لیپوماتیک راهی برای حذف چربی های اضافه در بدن می باشد و ابدا روشی به منظور درمان لاغری یا کاهش وزن نیست.

لیپوماتیک در کدام نواحی انجام می شود؟

لیپوماتیک در تمامی نقاط اشاره شده در زیر قابل اجرا می باشد:

شکم
پهلو
پشت
ران
بازو
غبغب
دکلته
قسمت های داخلی زانو و غیره.
مزایای لیپوماتیک

برخی از مزیت هایی که می توان برای لیپوماتیک برشمرد به شرح زیر است:

این تکنیک قابلیت لیفت داشته و از افتادگی پوست جلوگیری می کند.
با توجه به عدم ایجاد برش جراحی ، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
معمولا با بی حسی موضعی انجام شده و نیازی به بیهوشی بیمار نیست از این رو یک عمل سرپایی محسوب می شود.
با توجه به عدم آسیب به بافت چربی خارج شده ، می توان این چربی ها را در نواحی دیگر که نیاز به پر شدن و حجم دهی دارند ( مثل باسن ، سینه ، صورت و غیره ) بکار برد.
بر خلاف برخی روش های دیگر ، نتیجه نهایی لیپوماتیک به گونه ای است که اندام تحت درمان پس از عمل ، حالتی یکنواخت داشته و دچار ناهمواری نخواهد شد.
نحوه انجام عمل لیپوماتیک

روش کار به این صورت است که ابتدا پزشک نقاطی که قرار است در آن قسمت ها لیپوماتیک انجام گیرد را با ماژیک های مخصوص علامت گذاری کرده و پس از آن این نواحی را بی حس می نماید. در این هنگام بسته به میزان وسعت عمل ، برش های بسیار ریز و نامحسوسی بر روی پوست ایجاد می کند. لوله کانولا از این سوراخ ها وارد بدن بیمار شده و با ایجاد کردن ارتعاشات ، بدون آنکه به سلول های چربی آسیبی برساند ، موجب شکسته شدن و تخریب بافت چربی می شود ؛ سپس به کمک یک دستگاه مکنده ، چربی های جدا شده از بدن خارج می گردد.

ماندگاری لیپوماتیک

از آنجایی که با انجام لیپوماتیک سلول های چربی آن ناحیه برداشته می شود لذا تشکیل دوباره چربی در آن قسمت ها تقریبا به صفر می رسد ؛ از این رو می توان گفت که لیپوماتیک ماندگاری همیشگی دارد.

هزینه لیپوماتیک

چنانچه متقاضی لیپوماتیک هستید و می خواهید از هزینه آن مطلع گردید ، می بایست پس از یافتن بهترین پزشک ، به مطب وی مراجعه نمایید. پس از معاینه حضوری و مشاوره ، هزینه عمل مربوط به لیپوماتیک اندام مورد نظر شما اعلام خواهد شد.