07 مارس 2020
مارس 7, 2020

پروتز های متحرک

0 دیدگاه

پروتز های متحرک

پروتز های دندانی جایگزین بسیار مناسبی برای دندان های ازدست رفته بیمار می باشند. این پروتز ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند که پروتز های ثابت توسط دندانپزشک بر روی دندان ها فیکس می شود و پروتز های متحرک بر روی دندان ها قرار می گیرد، اما با این تفاوت که بیمار می تواند آن را از دهان خارج و پس از مدتی مجددا بر روی دندان ها قرار دهد. ( دندانپزشک خانم غرب تهران )

برخی افراد به دلایل گوناگونی دندان های خود را ازدست داده اند که در پی این امر از داشتن لبخندی زیبا و جذاب محروم شده اند. این افراد می توانند از طریق پروتز های دندانی مشکل بی دندانی را برطرف و به دندان هایی زیبا و لبخندی دلنشین دست پیدا کنند. پروتز های دندانی یکی از خدماتی می باشد که در دندانپزشکی ها ارائه می شوند و این افراد می توانند پس از مراجعه به دندانپزشکی ، درمان دندان های خود را پیش بگیرند.

پروتز های متحرک

مزایای پروتز های متحرک

پروتز های متحرک این امکان را برای بیمار به وجود می آورند که در هر زمان که علاقه داشتند از آن ها استفاده کنند، به عبارت کلی تر اختیار این نوع پروتز ها به دست خود بیمار است.
برای استفاده از پروتز های متحرک نیازی به تراش و چسب دندان های کناری نمی باشد.
ظاهری همانند دندان های طبیعی برای بیمار به ارمغان می آورد.
این پروتز های دندانی اختلالی در غذا خوردن و صحبت کردن برای بیمار به وجود نمی آورند.

انواع پروتز های متحرک

پروتز پارسیل آکریلی : جنس این نوع از پروتز ها از آکریلیک می باشد و شباهت بسیاری به دندان های طبیعی دارند. پروتز پارسیل آکریلی دارای پایه ای متشابه با لثه می باشد که دندان های سفید رنگ بر روی آن ها قرار می گیرند.

پروتز کرم کبالت : جنس این پروتز ها از آلیاژ کرم کبالت می باشد و همانند دو نوع پروتز قبلی ظاهری شبیه لثه دارند و دندان هایی مانند دندان های طبیعی بر روی آن قرار می گیرند. در قسمت داخلی پروتز های کرم کبالت گیره هایی فلزی وجود دارد که به دندان های مجاور متصل می شوند. این پروتز ها همانند پروتز های قابل ارتجاع خاصیت انعطاف پذیری ندارند، اما استحکام آن ها از پروتز های پارسیل آکریلی بیشتر است.

پروتز های نیمه متحرک : این پروتز ها بر روی دو پایه دندانی یا چند پایه ایمپلنت قرار می گیرند و در مقایسه با پروتز های دیگر راحت تر می باشند. پروتز های نیمه متحرک دارای قسمتی به نام اتچمنت می باشند که توسط آن به دندان ها یا ایمپلنت ها متصل می شوند.
قیمت پروتز دندان

هزینه لابراتور و دستمزد دندانپزشک عواملی هستند که در قیمت پروتز دندان تاثیر بسیاری می گذارند. برای اطلاع از هزینه پروتز های دندانی با کلینیک دندانپزشکی خانم دکتر پورکیان تماس بگیرید.