چرا افرادی که پاهای خود را در حمام نمی شویند اشتباه بزرگی می کنند

روزانه 2 پیمانه عرق فقط از پای ما قابل تولید است ، زیرا آنها حدود 250،000 غدد عرق دارند و همراه با باکتری هایی که روی آنها زندگی می کنند ، این بوی نسبتاً بد بو را ایجاد می کند. شستشو و لایه برداری از پاهای شما نه تنها به از بین بردن بو کمک می کند بلکه به گردش خون ، ناخن های پا و حتی مفاصل شما نیز کمک می کند.

این مطلب در مورد مزایای شستن پاها با شما صحبت می کنیم و شما متوجه می شوید که شستن پاها مهمتر از آن چیزی است که فکر می کردید.

شستن پاهای شما به از بین بردن بوی آنها کمک می کند:

لایه برداری از پاها ، فرو رفتن ناخن در گوشت
از بین بردن بوی بد پا

به طور منظم و به درستی شستن پاها کمک می کند تا کثیفی، سلول های مرده پوست و عرق که در طول روز انباشته شده است را حذف کنید. فقط شستشو آنها با آب باعث این کار نمی شود زیرا اکثر این موارد در پاها خواهند ماند. در پایان ، آنها باعث می شوند پاهای شما بوی نسبتاً ناخوشایند داشته باشد و حتی می توانند رشد عفونت ها را آسان تر کنند.

شستشوی اضافی به جلوگیری از عفونت کمک می کند:

لایه برداری از پاها ، فرو رفتن ناخن در گوشت
جلوگیری از عفونت پا

پاهای ما به اندازه سایر قسمت های بدن ما در معرض عفونت هستند و باکتری هایی که آنها را پوشانده است می توانند باعث ایجاد انواع مختلف التهاب شوند. لایه برداری پاهای شما به از بین بردن تمام لایه های غیرضروری پوست به همراه میکروب های آن کمک می کند و از بروز مواردی مانند قارچ ، زگیل ، پوسته و کالوس جلوگیری می کند.

این احتمال ابتلا به درد مفاصل را کاهش می دهد:

لایه برداری از پاها ، فرو رفتن ناخن در گوشت
لایه برداری از پاها

معلوم است که ممکن است بین پوست سخت روی پاها و مشکلات زانو ، باسن و پشت ارتباط وجود داشته باشد. از آنجا که پوست مرده غیر ضروری از روی پاها برداشته نمی شود ، جمع می شود و ضخیم تر می شود. این می تواند به تغییر در راه رفتن شما منجر شود و بعداً می تواند بر مفاصل ، پاها ، استخوان های پشت و عضلات شما تأثیر بگذارد. در نتیجه ، ممکن است هنگام حرکت احساس ناراحتی کنید.

گردش خون را بهبود می بخشد :

لایه برداری از پاها ، فرو رفتن ناخن در گوشت
لایه برداری پاها و ماساژ پا به گردش خون کمک می کند

در حالی که پاها را شسته و لایه برداری می کنید، به آنها ماساژ خوبی بدهید که جریان خون را تقویت می کند. گردش خون ضعیف باعث کمبود اکسیژن می شود و عضلات شما را در رشد و نمو محدود می کند. علاوه بر این ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل درد عضلانی ، سفتی ، ضعف شود و حتی می تواند پاهای شما را بی حس کند. به همین دلیل همیشه ایده خوبی است که پاهای خود را زیر مقداری آب گرم مالش دهید.

این می تواند جلوی رشد ناخن پا در پوست را بگیرد :

لایه برداری از پاها ، فرو رفتن ناخن در گوشت
فرو رفتن ناخن در گوشت

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود ناخن های پا در پوست فرو رود ، مانند پوشیدن کفش های تنگ یا کوتاه کردن زیاد ناخن ، اما پاهای عرق کرده و کثیف نیز می تواند باعث تقویت این روند ناخوشایند شود . هنگامی که انگشتان پا دائماً عرق می کنند ، پوست روی لبه ها نرم می شود و این باعث می شود تا ناخنهای پا آسان تر در پوست فرو رود. همچنین ، اگر التهابی روی پوست ایجاد شود ، این می تواند ناخن انگشت بزرگ پا را واقعاً دردناک کند.